Zdecydowałam się na spotkania z Panią Moniką z racji problemów z radzeniem sobie ze stresem. Pani Monika pokazała mi metody radzenia sobie z moim problemem i nauczyła lepszej kontroli nad emocjami. Pomogła mi również zrozumieć i zobaczyć siebie w zupełnie innym świetle. Wizyty u niej były bardzo dobrą decyzją - uświadomiły mi parę rzeczy o sobie, których nie wiedziałam. Przerobiłyśmy wielorakie techniki relaksacyjne, jak również nadawanie priorytetu różnym aspektom życia i akceptację stanów emocjonalnych. Pani Monika jest bardzo przyjazną osobą i niezwykle łatwo się z nią rozmawia. Już od pierwszej wizyty miałam wrażenie jakbyśmy znały się od bardzo długiego czasu i nie miałam żadnego problemu by podzielić się z nią tym, co mnie gnębiło. 

Dziękuję jeszcze raz za wszystkie wizyty - mam wrażenie, że faktycznie pomogły mi patrzeć na moje problemy z innej perspektywy!

     Karolina S., Otwock

 

„Po pomoc do Moniki zgłosiłam się, gdyż nagle przestałam ogarniać rzeczywistość wokół mnie. 56 lat życia, 30 pracy zawodowej, odchowane dzieci i nagle dziecko we mgle. Wypalenie zawodowe i brak motywacji do dalszych działań.

Gorąco polecam spotkania z Moniką. Specjalnie nie piszę ''Terapię", gdyż nigdy nie odebrałam naszych spotkań jako terapii. To wędrówka w głąb samego siebie, z Moniką jako przewodnikiem. Z pomocy Moniki skorzystałam już drugi raz. Pierwszy raz, wiele lat temu pomogła mi przebyć drogę przez ciężkie dla mnie lata. Niestety splot wydarzeń spowodował, że znów pogubiłam się. Wróciłam do Moniki jak do domu rodzinnego po długiej nieobecności. A już jej dom, miejsce, w którym się spotykałyśmy, wystrój domku z piernika, dawał mi nieprawdopodobne ukojenie. nie było rozmów typu ''trauma z dzieciństwa'', tylko co robić by dobrze czuć się TU I TERAZ. Techniki relaksacji, odnajdywanie siebie w bałaganie tego świata, umiejętność bycia samą ze sobą i odkrywanie drogi do siebie bez dodatkowych środków finansowych, to wszystko co pokazała mi Monika. Teraz zostało najtrudniejsze; wprowadzić to w życie. Ale mam wsparcie w Monice i zapewnienie, że zawsze mogę na Nią liczyć. Bezcenne. Dziękuję Ci Moniko. Dobrze wiedzieć, że JESTEŚ.

     Jolanta M., Józefów

 

„W moim kontakcie z Moniką była przestrzeń obecności, otwartości, empatii i przepływu - zobaczyłam te jakości w sobie i dalej je w sobie zgłębiam. Nie boję się zatrzymać i przyjrzeć temu, co w danej chwili się wydarza, co myślę, co czuję - bez względu na to, czy odbieram to jako przyjemne, czy też nie. Chcę to obejrzeć, dotknąć, pobyć z tym, co w tej chwili jest we mnie żywe. Zaskakujące było dla mnie odkrycie, że daje mi to radość i wolność, bo wiem, że z tym, co przyszło, mogę zrobić wszystko co zechcę - pozwolić temu trwać, przyglądać się dokąd mnie to prowadzi, albo szukam rozwiązań, żeby dać sobie to, czego w tej chwili potrzebuję. Do tej pory nie miałam ze sobą takiego kontaktu. Cieszę się, że sama dałam sobie szansę na tą zmianę, pozwoliłam temu zaistnieć we mnie, bo bardzo za sobą tęskniłam. Dziękuję Ci Moniko, że towarzyszyłaś w mojej przemianie, bo to była piękna podróż, pełna różnych emocji - szczęścia, radości, żalu, ale i sporej ilości wylanych łez. Dziękuję, że zaprowadziłaś mnie do mnie samej.

 

    Aleksandra N., Świnoujście

 

„Mój problem, to nie do końca kontrolowane wybuchy agresji, wynikające z przepracowania, zbyt szybkiego trybu życia itp., a zwłaszcza brak umiejętności przewidywania i opanowywania tych wybuchów w obecności członków rodziny, szczególnie małych dzieci. Zdaję sobie sprawę ze szkodliwości takich zachowań, dlatego uczę się jak przewidywać i opanowywać swoją złość.

Spotkania z Moniką Burg były dla mnie bardzo znaczące. Spodziewałem się otrzymania typowych i gotowych wzorców zachowań, które na bieżąco gasiłyby „pożary”. Tymczasem stało się coś zdecydowanie ciekawszego. Monika skierowała moją uwagę na coś, co jest dla mnie bardzo ważne, a na co ja prawie zupełnie przestałem zwracać uwagę. Mianowicie „wsłuchiwania się w swoje ciało”. To dla mnie powrót do „korzeni” - przecież przez większość życia ciało było moim narzędziem pracy i właściwie wszystko kręciło się wokół niego. Znałem je doskonale, rozumiałem i byłem z nim w harmonii, co pozwoliło mi zajść w karierze tancerza na sam top. Od 13 lat nie tańczę i mój tryb życia całkowicie się zmienił. Przestaliśmy się „komunikować” z moim ciałem tak ściśle jak kiedyś, przestałem go słuchać i rozumieć. Po spotkaniach z Moniką zacząłem próbować w dużo większym stopniu „wsłuchiwać” się w to, co czuję fizycznie, w jakim jestem stanie, jakie są „naprężenia” w ciele, czego moje ciało w danej chwili potrzebuje i co do mnie „mówi”. W prawdzie to trochę co innego niż to, co było kiedyś, ale zasada jest ta sama, a efekty przyszły od razu. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze długa droga przede mną, jednakże to, że Monika pomogła otworzyć mi oczy na dialog wewnętrzny, jest dla mnie bardzo cenne. Zwracam na to obecnie sporą uwagę i naprawdę obserwuję zmiany ...”

 

    Tomek D., Otwock

 

 

"Cudowne, głębokie doświadczenie, które pozwoliło mi dostrzec wspaniałość chwil zwyczajnie niezwyczajnych, odnaleźć pokłady piękna we własnym wnętrzu, odkryć nieznane. Monika jest skutecznym, ciepłym i niezmiernie empatycznym coachem - wspaniałym towarzyszem podróży...”

 

    Ania W., Hiszpania


 

„Bardzo sobie cenię nasze godzinne spotkania na Skypie. Każdego tygodnia
wnoszę swój kolejny problem, który przepracowany, przemyślany i podsumowany w trakcie spotkania przestaje być problemem. Poprzez jego głębsze przeżycie i omówienie uwalniam się od niepokoju, strachu i obaw. Wspólne przyglądanie się moim snom i sytuacjom dnia codziennego daje mi szansę zauważenia mojej własnej oceny i emocjonalnego odbioru wydarzeń. Po sesji z Moniką czuję się spokojna i mam inne spojrzenie na świat i ludzi. Dziękuję za tę możliwość uzdrawiania mojej duszy!”

 

    Cecylia Z., Włochy