mgr Monika Złahoda-Burg

  • Dyplom Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku Społeczna Psychologia Kliniczna

  • Absolwentka 3-letniego Collegium ze specjalnością medycyna naturalna

  • Certyfikowany Zen Coach

  • Trener (autorskie warsztaty rozwoju osobistego)

  • Członek Polskiego Towarzystwa Mindfulness oraz Stowarzyszenia Zen Coaching Polska

  • Tłumacz sesji terapeutycznych i coachingowych (certyfikat CAE oraz English for Psychology).

Od ponad 20 lat stale poszerzam swoje zainteresowania i edukację dotyczącą szeroko rozumianego dobrostanu. Poza regularnym programem studiów magisterskich z psychologii, wzbogacałam swoją wiedzę o podstawy medycyny chińskiej, energetycznego funkcjonowania człowieka, bioterapii, zdrowego odżywiania, ziołolecznictwa (Collegium Psychotroniczne).

Uczyłam się autorskiej metody bioenergoplastyki od Iriny Kuris (Uniwersytet Bałtycki w Sankt Petersburgu), Porozumienia Bez Przemocy od Marshalla Rosenberga i innych trenerów tej metody, jogi tybetańskiej, podejścia mindfulness (roczny cykl szkoleniowy Contemplative Healing), Zen Coachingu od twórcy tej metody Kare Landfald’a (2 poziomy szkolenia, certyfikat Zen Coacha).

 

Od ponad 30 lat pozostaję w bliskim związku z myślą i praktyką buddyjską, czerpiąc ze skarbnicy mądrości i bezpośredniego doświadczenia wielu wspaniałych nauczycieli tej tradycji. W pracy z ludźmi poszukującymi nowych możliwości i sposobów radzenia sobie sprawdzam i wykorzystuję zarówno wiedzę pochodzącą z różnorodnych metod i podejść, jak i intuicję oraz swoje doświadczenia medytacyjne i życiowe.

 

Jestem przekonana, że uważna obecność jest potężnym narzędziem zmiany, odblokowującym pokłady zaufania, harmonii, energii i wewnętrznej mocy. Jest to stopniowy proces, w którym po jakimś czasie zaczynamy częściej doświadczać stanów, których pragniemy i za którymi tęsknimy. Równocześnie zauważamy, że w naszym życiu jest mniej dramatów, nasz kontakt z ludźmi i ze światem pogłębia się, skuteczniej radzimy sobie z trudnościami i tym samym podnosi się jakość naszego życia.

 

Prywatnie jestem matką dwójki dorosłych dzieci i babcią dwojga wnuków. Kocham koty, stare domy z duszą, wielkie drzewa i rozległe łąki. Marzę o prowadzeniu ośrodka, w którym każdy znajdzie coś dla zmysłów i dla ducha - miejscu, gdzie mogą spotykać się ludzie zainteresowani swoim uzdrowieniem i rozwojem.